اخبار

سوگواره ادبی نام ماندگار، یادمان استاد دکتر مجتبی دماوندی در پیشوا برگزار خواهد شد

سوگواره ادبی نام ماندگار، یادمان استاد دکتر مجتبی دماوندی در پیشوا برگزار خواهد شد
به مناسبت درگذشت استاد فقید دکتر مجتبی دماوندی سوگواره ادبی نام ماندگار در شهرستان پیشوا اجراء خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا به مناسبت در گذشت استاد فقید دکتر مجتبی دماوندی در روز شنبه 25/9/96 ساعت 14:30 مراسمی تحت عنوان سوگواره ادبی نام ماندگار در سالن ولایت اداره آموزش و پرورش شهرستان پیشوا برگزار خواهد شد.

گفتنی ست: دکتر مجتبی دماوندی پژوهشگر ادبیات و استاد و مدیرگروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی بود. دماوندی در سال ۱۳۴۴ در محله سرچشمه شهرستان پیشوا در خانواده‌ای سنتی و اصیل به دنیا آمد. وی داماد استاد سعید وزیری از چهره‌های ماندگار فرهنگ و ادب شهرستان ورامین می‌باشد.

پس از اخذ مدرک فوق لیسانس به عضویت هیئت علمی دانشگاه‌های کردستان و سمنان درآمد. مجتبی دماوندی از پژوهشگران ادبیات عرفانی بود، که تحصیلات خود را در دانشگاه‌های شهید بهشتی و دانشگاه تهران گذرانده بود و از دانشگاه علامه طباطبایی دکترای زبان و ادبیات فارسی دریافت کرد و سالها در دانشگاه سنندج و دانشگاه شهید بهشتی به تدریس پرداخت. همچنین مدیر گروه زبان و ادبیات دانشگاه شهید بهشتی بود. از جمله آثار او در زمینهٔ ادبیات عرفانی، تصحیح دو اثر از «بابا جعفر ابهری» از عرفای سدهٔ پنجم هجری است رسالهٔ دکتری او که بعدها به صورت کتاب منتشر شد دربارهٔ جادو در ادبیات فارسی بود.

وی در روز ۲۰ آذرماه ۱۳۹۶ پس از یک دوره بیماری سخت درگذشت و در قطعهٔ نام آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۶
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید